Image for ZW-12-15-T-D-300-230 is not available
ZW-12-15-T-D-300-230
DigiKey Part Number
612-ZW-12-15-T-D-300-230-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-12-15-T-D-300-230
Description
"FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating)
0.100" (2.540mm)
Series
Length - Stack Height
0.300" (7.620mm)
Length - Tail
0.230" (5.842mm)
Number of Positions
24
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Row Spacing
0.100" (2.54mm)