Image for ZW-09-12-T-S-590-137 is not available
ZW-09-12-T-S-590-137
DigiKey Part Number
612-ZW-09-12-T-S-590-137-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-09-12-T-S-590-137
Description
CONN BRD STACK .100" 9POS
Detailed Description
9 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
EDA/CAD Models
ZW-09-12-T-S-590-137 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.303" (7.696mm)
Length - Stack Height
0.590" (14.986mm)
Series
Length - Tail
0.137" (3.480mm)
Number of Positions
9
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)