Image for ZW-09-12-T-D-630-250 is not available
ZW-09-12-T-D-630-250
DigiKey Part Number
612-ZW-09-12-T-D-630-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-09-12-T-D-630-250
Description
CONN BRD STACK .100" 18POS
Detailed Description
18 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
EDA/CAD Models
ZW-09-12-T-D-630-250 Models
Category
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating)
0.150" (3.810mm)
Series
Length - Stack Height
0.630" (16.002mm)
Length - Tail
0.250" (6.350mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Row Spacing
0.100" (2.54mm)