Image for ZW-09-12-L-D-670-120 is not available
ZW-09-12-L-D-670-120
DigiKey Part Number
612-ZW-09-12-L-D-670-120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-09-12-L-D-670-120
Description
CONN BRD STACK .100" 18POS
Detailed Description
18 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
ZW-09-12-L-D-670-120 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height
0.670" (17.018mm)
Series
Length - Tail
0.120" (3.048mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)