Image for ZW-09-12-G-D-649-190 is not available
ZW-09-12-G-D-649-190
DigiKey Part Number
612-ZW-09-12-G-D-649-190-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-09-12-G-D-649-190
Description
CONN BRD STACK .100" 18POS
Detailed Description
18 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
ZW-09-12-G-D-649-190 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.191" (4.851mm)
Length - Stack Height
0.649" (16.485mm)
Series
Length - Tail
0.190" (4.826mm)
Number of Positions
18
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)