Image for ZW-09-11-T-D-591-110 is not available
ZW-09-11-T-D-591-110
DigiKey Part Number
612-ZW-09-11-T-D-591-110-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-09-11-T-D-591-110
Description
CONN BRD STACK .100" 18POS
Detailed Description
18 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
EDA/CAD Models
ZW-09-11-T-D-591-110 Models
Category
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating)
0.229" (5.817mm)
Series
Length - Stack Height
0.591" (15.011mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Row Spacing
0.100" (2.54mm)