Image for ZW-09-11-T-D-474-150 is not available
ZW-09-11-T-D-474-150
DigiKey Part Number
612-ZW-09-11-T-D-474-150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-09-11-T-D-474-150
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER,
Detailed Description
18 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating)
0.306" (7.772mm)
Series
Length - Stack Height
0.474" (12.040mm)
Length - Tail
0.150" (3.810mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Row Spacing
0.100" (2.54mm)