Image for ZW-09-11-T-D-300-230 is not available
ZW-09-11-T-D-300-230
DigiKey Part Number
612-ZW-09-11-T-D-300-230-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-09-11-T-D-300-230
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER,
Detailed Description
18 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
EDA/CAD Models
ZW-09-11-T-D-300-230 Models
Category
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating)
0.400" (10.160mm)
Series
Length - Stack Height
0.300" (7.620mm)
Length - Tail
0.230" (5.842mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Row Spacing
0.100" (2.54mm)