Image for ZW-06-15-T-S-210-300 is not available
ZW-06-15-T-S-210-300
DigiKey Part Number
612-ZW-06-15-T-S-210-300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-06-15-T-S-210-300
Description
CONN BRD STACK .100" 6POS
Detailed Description
6 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZW-06-15-T-S-210-300 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height
0.210" (5.334mm)
Series
Length - Tail
0.300" (7.620mm)
Number of Positions
6
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)