Image for ZW-05-10-T-D-600-115 is not available
ZW-05-10-T-D-600-115
DigiKey Part Number
612-ZW-05-10-T-D-600-115-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-05-10-T-D-600-115
Description
CONN BRD STACK .100" 10POS
Detailed Description
10 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
EDA/CAD Models
ZW-05-10-T-D-600-115 Models
Category
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating)
0.115" (2.921mm)
Series
Length - Stack Height
0.600" (15.240mm)
Length - Tail
0.115" (2.921mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Row Spacing
0.100" (2.54mm)