ZW-03-15-T-S-360-135
DigiKey Part Number
612-ZW-03-15-T-S-360-135-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-03-15-T-S-360-135
Description
CONN BRD STACK .100" 3POS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZW-03-15-T-S-360-135 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.135" (3.429mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length - Stack Height
0.360" (9.144mm)
Series
Length - Tail
0.135" (3.429mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Termination
Solder
Number of Positions
3
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Color
Black
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)