Image for TW-25-03-G-D-260-135 is not available
TW-25-03-G-D-260-135
DigiKey Part Number
612-TW-25-03-G-D-260-135-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-25-03-G-D-260-135
Description
CONN BRD STACK 2.00 50POS
Detailed Description
50 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
TW-25-03-G-D-260-135 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height
0.260" (6.604mm)
Series
Length - Tail
0.135" (3.429mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Number of Positions
50
Pitch
0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
20.0µin (0.51µm)
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.535" (13.589mm)