Image for TW-10-08-T-S-472-130 is not available
TW-10-08-T-S-472-130
DigiKey Part Number
612-TW-10-08-T-S-472-130-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-10-08-T-S-472-130
Description
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TW-10-08-T-S-472-130 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.229" (5.817mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length - Stack Height
0.472" (11.989mm)
Series
Length - Tail
0.130" (3.302mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Termination
Solder
Number of Positions
10
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.079" (2.00mm)
Color
Black
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.831" (21.107mm)