Image for SEAF8-10-05.0-L-10-3-FR is not available
SEAF8-10-05.0-L-10-3-FR
DigiKey Part Number
612-SEAF8-10-05.0-L-10-3-FRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAF8-10-05.0-L-10-3-FR
Description
"0.80 MM SEARAY HIGH-SPEED HIGH-
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Position Connector High Density Array, Female Surface Mount Gold
Category
Pitch
0.031" (0.80mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Number of Rows
10
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Connector Type
High Density Array, Female
Mated Stacking Heights
7mm, 10mm
Number of Positions
100
Height Above Board
0.180" (4.57mm)