SEAC-020-04-40.0-TU-TU
DigiKey Part Number
612-SEAC-020-04-40.0-TU-TU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAC-020-04-40.0-TU-TU
Description
CBL ASSM M-M 80POS 40" HDR
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
80 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Plug 3.33' (1.02m)
EDA/CAD Models
SEAC-020-04-40.0-TU-TU Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)