SEAC-020-04-24.0-TU-TU
DigiKey Part Number
612-SEAC-020-04-24.0-TU-TU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAC-020-04-24.0-TU-TU
Description
CBL ASSM HDR M-M 80POS 24"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
80 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Plug 2.00' (609.60mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SEAC-020-04-24.0-TU-TU Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
2.00' (609.60mm)