Image for HW-03-12-G-D-787-100 is not available
HW-03-12-G-D-787-100
DigiKey Part Number
612-HW-03-12-G-D-787-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HW-03-12-G-D-787-100
Description
CONN BRD STACK .100" 6POS
Detailed Description
6 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
HW-03-12-G-D-787-100 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.143" (3.632mm)
Length - Stack Height
0.787" (20.000mm)
Series
Length - Tail
0.100" (2.540mm)
Mounting Type
Through Hole
Termination
Solder
Number of Positions
6
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)