HQDP-020-40.00-TTL-TBR-5-B
DigiKey Part Number
612-HQDP-020-40.00-TTL-TBR-5-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HQDP-020-40.00-TTL-TBR-5-B
Description
CBL ASSM M-M 20PAIR 40" HDR
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Plug, Reversed 3.33' (1.02m)
EDA/CAD Models
HQDP-020-40.00-TTL-TBR-5-B Models
Category
Pitch - Connector
0.020" (0.50mm)
Pitch - Cable
0.010" (0.25mm)