HQDP-020-06.00-TTL-TBR-5-B
DigiKey Part Number
612-HQDP-020-06.00-TTL-TBR-5-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HQDP-020-06.00-TTL-TBR-5-B
Description
CBL ASSM M-M 20PAIR 6" HDR
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Plug, Reversed 0.500' (152.40mm, 6.00")
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HQDP-020-06.00-TTL-TBR-5-B Models
Category
Pitch - Connector
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.010" (0.25mm)
Series
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")