HQCD-090-18.00-TEU-SEU-1
DigiKey Part Number
612-HQCD-090-18.00-TEU-SEU-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HQCD-090-18.00-TEU-SEU-1
Description
CBL ASSM HDR M-F 180POS 18"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180 Position Cable Assembly Rectangular Card Edge to Card Edge 1.50' (457.20mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HQCD-090-18.00-TEU-SEU-1 Models
Category
Pitch - Connector
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.010" (0.25mm)
Series
Length
1.50' (457.20mm)