Image for HDWM-15-58-L-D-385-SM-LC is not available
HDWM-15-58-L-D-385-SM-LC
DigiKey Part Number
612-HDWM-15-58-L-D-385-SM-LC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDWM-15-58-L-D-385-SM-LC
Description
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Detailed Description
30 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
EDA/CAD Models
HDWM-15-58-L-D-385-SM-LC Models
Category
Length - Overall Pin
0.820" (20.828mm)
Length - Post (Mating)
0.435" (11.049mm)
Series
Length - Stack Height
0.385" (9.779mm)
Number of Positions
30
Pitch
0.050" (1.27mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)