Image for HDWM-15-55-S-D-300-SM is not available
HDWM-15-55-S-D-300-SM
DigiKey Part Number
612-HDWM-15-55-S-D-300-SM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDWM-15-55-S-D-300-SM
Description
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Detailed Description
30 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
EDA/CAD Models
HDWM-15-55-S-D-300-SM Models
Category
Length - Overall Pin
0.640" (16.256mm)
Length - Post (Mating)
0.340" (8.636mm)
Series
Length - Stack Height
0.300" (7.620mm)
Number of Positions
30
Pitch
0.050" (1.27mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)