Image for FW-13-01-G-D-600-155 is not available
FW-13-01-G-D-600-155
DigiKey Part Number
FW-13-01-G-D-600-155-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FW-13-01-G-D-600-155
Description
CONN HDR 26POS 0.05 STACK T/H
Detailed Description
26 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
FW-13-01-G-D-600-155 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height
0.600" (15.240mm)
Series
Length - Tail
0.045" (1.143mm)
Mounting Type
Through Hole
Number of Positions
26
Pitch
0.050" (1.27mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.050" (1.27mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.800" (20.320mm)