Image for FW-12-03-F-D-215-145 is not available
FW-12-03-F-D-215-145
DigiKey Part Number
FW-12-03-F-D-215-145-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FW-12-03-F-D-215-145
Description
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
Detailed Description
24 Position Header Spacer Connector 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
EDA/CAD Models
FW-12-03-F-D-215-145 Models
Category
Length - Overall Pin
0.360" (9.144mm)
Length - Post (Mating)
0.145" (3.683mm)
Series
Length - Stack Height
0.215" (5.461mm)
Mounting Type
Surface Mount
Number of Positions
24
Pitch
0.050" (1.27mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.050" (1.27mm)