ERCD-040-20.00-TTR-TED-1-L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for ERCD-040-20.00-TTR-TED-1-L is not available
ERCD-040-20.00-TTR-TED-1-L
DigiKey Part Number
612-ERCD-040-20.00-TTR-TED-1-L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERCD-040-20.00-TTR-TED-1-L
Description
0.80 MM EDGE RATE COAX CABLE ASS
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
80 Position Cable Assembly Rectangular Card Edge to Card Edge 1.67' (508.00mm)
Datasheet
EDA/CAD Models
ERCD-040-20.00-TTR-TED-1-L Models
Category
Pitch - Connector
0.031" (0.80mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.016" (0.40mm)
Series
Length
1.67' (508.00mm)