Image for SI-B8T123560WW is not available
SI-B8T123560WW
DigiKey Part Number
1510-SI-B8T123560WW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SI-B8T123560WW
Description
LED MOD V GEN3 WH LNR STR 4000K
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Module V Gen3 White, Neutral Linear Light Strip
Category
Temperature - Test
50°C
Manufacturer
Samsung Semiconductor, Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
22.2V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
186 lm/W
Packaging
Tray
Current - Max
1.8A
Part Status
Obsolete
CRI (Color Rendering Index)
80
Type
LED Module
Viewing Angle
118°
Color
White, Neutral
Size / Dimension
560.00mm L x 18.00mm W
CCT (K)
4000K
Height
3.70mm
Configuration
Linear Light Strip
Lens Type
Flat
Luminous Flux @ Current/Temperature
2200lm (Typ)
Base Product Number
Current - Test
530mA