CL32Y475MCIVPNE
DigiKey Part Number
1276-CL32Y475MCIVPNETR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL32Y475MCIVPNECT-ND - Cut Tape (CT)
1276-CL32Y475MCIVPNEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32Y475MCIVPNE
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1210
Detailed Description
4.7 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
General Purpose
Series
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)