CL32Y226KAVVPNE
DigiKey Part Number
1276-CL32Y226KAVVPNETR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL32Y226KAVVPNECT-ND - Cut Tape (CT)
1276-CL32Y226KAVVPNEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32Y226KAVVPNE
Description
CAP CER 22UF 25V X7S 1210
Detailed Description
22 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
General Purpose
Series
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)