CL31Y106KBKVPNE
DigiKey Part Number
1276-CL31Y106KBKVPNETR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL31Y106KBKVPNECT-ND - Cut Tape (CT)
1276-CL31Y106KBKVPNEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31Y106KBKVPNE
Description
CAP CER 10UF 50V X7S 1206
Detailed Description
10 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CL31Y106KBKVPNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
General Purpose
Series
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)