CL31X226KPHN3NE
DigiKey Part Number
1276-3301-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-3301-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-3301-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31X226KPHN3NE
Description
CAP CER 22UF 10V X6S 1206
Detailed Description
22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X6S 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CL31X226KPHN3NE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)