CL31C471JGFNNNE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 713
Datasheet
YAGEO
In Stock: 6,270
Upgrade
Upgrade
TDK
Murata Electronics
470 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
CL31C471JGFNNNE
DigiKey Part Number
1276-3275-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31C471JGFNNNE
Description
CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL31C471JGFNNNE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)