CL31C102JHHNFNE
DigiKey Part Number
1276-3207-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-3207-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-3207-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31C102JHHNFNE
Description
CAP CER 1000PF 630V C0G/NP0 1206
Detailed Description
1000 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CL31C102JHHNFNE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)