CL31B226KQHNNWE
DigiKey Part Number
1276-3147-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-3147-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-3147-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B226KQHNNWE
Description
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CL31B226KQHNNWE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)