CL31B102KHFSFNE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 447,213
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 123,018
Datasheet
Direct
TDK
Direct
Murata Electronics
Upgrade
YAGEO
YAGEO
Murata Electronics
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
In Stock: 369
KEMET
In Stock: 485
KEMET
Walsin Technology Corporation
1000 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CL31B102KHFSFNE
DigiKey Part Number
1276-3069-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B102KHFSFNE
Description
CAP CER 1000PF 630V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL31B102KHFSFNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)