CL31A225KC9LNNC
DigiKey Part Number
1276-2724-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-2724-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-2724-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31A225KC9LNNC
Description
CAP CER 2.2UF 100V X5R 1206
Detailed Description
2.2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CL31A225KC9LNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Features
Low Profile
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)