CL21C150JCANNNC is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Würth Elektronik
In Stock: 16,004
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
KYOCERA AVX
Upgrade
Upgrade
KEMET
15 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CL21C150JCANNNC
DigiKey Part Number
1276-2587-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21C150JCANNNC
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21C150JCANNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)