CL21C101JBANNND is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 161,882
Datasheet
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
Johanson Dielectrics Inc.
100 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CL21C101JBANNND
DigiKey Part Number
CL21C101JBANNND-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21C101JBANNND
Description
CAP CER 100PF 50V NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21C101JBANNND Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)