CL21B684KOFNNNE is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 48,047
Datasheet
Direct
Würth Elektronik
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
TDK
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Upgrade
KYOCERA AVX
KEMET
TDK
Murata Electronics
In Stock: 959
0.68 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CL21B684KOFNNNE
DigiKey Part Number
1276-2978-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B684KOFNNNE
Description
CAP CER 0.68UF 16V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21B684KOFNNNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)