CL21B473KBCNNND is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Johanson Dielectrics Inc.
Taiyo Yuden
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
Upgrade
KEMET
Murata Electronics
0.047 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CL21B473KBCNNND
DigiKey Part Number
CL21B473KBCNNND-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B473KBCNNND
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21B473KBCNNND Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)