CL21B471KCANNNC is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Würth Elektronik
In Stock: 12,453
Datasheet
KEMET
KYOCERA AVX
Upgrade
KEMET
Upgrade
YAGEO
In Stock: 210
470 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CL21B471KCANNNC
DigiKey Part Number
1276-2516-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B471KCANNNC
Description
CAP CER 470PF 100V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21B471KCANNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)