CL21B104JBCNNND is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 470,131
Datasheet
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
Upgrade
Parametric Equivalent
YAGEO
Parametric Equivalent
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CL21B104JBCNNND
DigiKey Part Number
CL21B104JBCNNND-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B104JBCNNND
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21B104JBCNNND Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)