CL21B102KCANNWC
DigiKey Part Number
1276-2428-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B102KCANNWC
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CL21B102KCANNWC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)