CL10C7R5DB81PNC is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
7.5 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CL10C7R5DB81PNC
DigiKey Part Number
1276-CL10C7R5DB81PNCTR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL10C7R5DB81PNCCT-ND - Cut Tape (CT)
1276-CL10C7R5DB81PNCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10C7R5DB81PNC
Description
CAP CER 7.5PV 50V COG 0603
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)