CL10C0R5CB8NNNC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 11,979
Datasheet
Upgrade
Upgrade
KEMET
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
YAGEO
KEMET
Darfon
0.5 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CL10C0R5CB8NNNC
DigiKey Part Number
1276-2147-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10C0R5CB8NNNC
Description
CAP CER 0.5PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL10C0R5CB8NNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)