CL10A225KP8NNND is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 721,560
Datasheet
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 110,923
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
Direct
Taiyo Yuden
KYOCERA AVX
KEMET
TDK
TDK
Taiyo Yuden
2.2 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
CL10A225KP8NNND
DigiKey Part Number
CL10A225KP8NNND-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10A225KP8NNND
Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL10A225KP8NNND Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)