CL05C821JB5NNNC
DigiKey Part Number
1276-1727-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1727-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1727-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL05C821JB5NNNC
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0402
Detailed Description
820 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CL05C821JB5NNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)