CL05A334KP5NNNC is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
0.33 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
CL05A334KP5NNNC
DigiKey Part Number
1276-6665-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL05A334KP5NNNC
Description
CAP CER 0.33UF 10V X5R 0402
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CL05A334KP5NNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)