CIS21P300NE is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
In Stock: 44,000
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 139,618
Datasheet
30 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 6A 10mOhm
CIS21P300NE
DigiKey Part Number
1276-6370-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CIS21P300NE
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0805 1LN
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CIS21P300NE Models
Category
Current Rating (Max)
6A
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
30 Ohms @ 100 MHz