UP32-C-H-G-SMT-3-P24-TR
DigiKey Part Number
2223-UP32-C-H-G-SMT-3-P24-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2223-UP32-C-H-G-SMT-3-P24-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2223-UP32-C-H-G-SMT-3-P24-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UP32-C-H-G-SMT-3-P24-TR
Description
CONN PLUG USB 3.2 TYPE C PCB RA
Detailed Description
USB-C (USB TYPE-C) USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0)) Plug Connector 24 Position Board Edge, Surface Mount; Through Hole, Right Angle
EDA/CAD Models
UP32-C-H-G-SMT-3-P24-TR Models
Category
Features
1.0µ"Finish Thickness
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Current Rating (Amps)
0.25A, 1.25A, 5A
Voltage - Rated
30VDC