TS34-62-35-BK-160-SMT-TR
TS34-62-35-BK-160-SMT-TR
DigiKey Part Number
2223-TS34-62-35-BK-160-SMT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2223-TS34-62-35-BK-160-SMT-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2223-TS34-62-35-BK-160-SMT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TS34-62-35-BK-160-SMT-TR
Description
6.2 X 6.2 MM, 3.5 MM ACTUATOR HE
EDA/CAD Models
TS34-62-35-BK-160-SMT-TR Models
Category
Actuator Height off PCB, Vertical
3.50mm
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Outline
6.20mm x 6.20mm
Operating Force
160gf
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C
Contact Rating @ Voltage
0.05A @ 12VDC
Switch Travel
0.25mm